Sıkça Sorulan Sorular

Jungleous ne demek ? Jungleous ne yapar ?

Jungleous İngilizce’de Jungle ve Marvelous kelimelerinin birleşimiyle oluşan İhtişamlı orman demektir. Jungleous olarak amacımız bitki ve doğa sevgimizi paylaşmak ve bitki sever ailemizi genişletmektir. Jungleous dekoratif saksılar ve ihtişamlı bitkileri sizin için bir araya getirir, dikim ve bakımını yapan ve İstanbul ve Ankara içi kurye ile teslimat yapan bitki aşığı bir kuruluştur.

Teslimat nasıl yapılıyor ?

Teslimatlarımız İstanbul, Ankara ve diğer 18 ilimize bitkilerin sağlığı açısından ağzı açık kutularda Jungleous araçlı kuryeleri ile yapılıyor.

Teslimat ücreti ne kadar ?

İstanbul ve Ankara aynı gün teslimat dahil tüm teslimatlarımız ücretsizdir.

Siparişlerim kaç gün içinde adresime ulaşır ?

Siparişler sizin seçtiğiniz gün kurye ile adresinize ulaştırılır. Sepet kısmında istediğiniz teslimat gününü seçebilirsiniz. Acil siparişleriniz için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Teslimat saat aralığımız 12.00-21.00'dır.

Kapıda ödeme var mı ? Nasıl ödeme yapabilirim ?

Kapıda ödememiz bulunmamaktadır. Kredi kartı, banka kartı veya banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz.

İstanbul içi teslimat yapmadığınız bölgeler nerelerdir ?

Avrupa yakası : Silivri, Kilyos, Çatalca, Büyükçekmece, Başakşehir

Anadolu yakası : Adalar, Şile, Riva 

Bu bölgelere teslimat için lütfen önceden bizimle iletişime geçiniz

Siparişime not ekleyebilir miyim ?

Evet siparişlerinize not ekleyebilirsiniz. Sepetim bölümünün sol alt kısmında not bölümünü bulabilirsiniz. Not eklemeyi unuttuysanız sipariş numaranız ile beraber info@jungleous.com ‘a notunuzu mail atabilirsiniz.

Aynı gün veya istediğim tarihte teslimat seçeceğim var mı ?

Evet İstanbul içi ve Ankara içi 11'e kadar gelen siparişlerde aynı gün teslimat seçeneği mevcut. Ankara aynı gün teslimat için bizimle iletişime geçin. Diğer iller için sepet bölümünde dilediğiniz güne teslimat ayarlayabilirsiniz. Teslimat saat aralığımız 12.00-21.00'dır.

Özel siparişler, farklı bitki ve saksı kombinasyonları için sipariş verebilir miyim ?

Özel siparişleriniz için örnek fotoğraflar veya ne renk saksı hangi bitki vs. istediğinizi bize info@jungleous.com ‘a mail atarak belirtebilirsiniz. En geç 1 gün içinde geri dönüş yapılacaktır.

 

Toplu sipariş verebilir miyim ?

Toplu siparişler için en az 1 hafta öncesinden bizimle iletişime geçmelisiniz.

 

Siparişim görseldeki ile aynı bitki mi olacak ? 

Görseldeki ile aynı bitki olma ihtimali vardır fakat minik farklılıklar olabilmektedir. Tüm bitkilerimizin canlı olduğunu belirtmek isteriz. Bitkilerimiz görsel ve açıklamasında yazan boylar ile ortalama aynı boylarda olup ve görseldeki saksılar ile gönderilmektedir.

 

Sizden aldığım bitkinin saksısını değiştirmeli miyim ?

Bitkilerimizi sağlığı ve büyümesi için uygun boylarda saksılara dikiyoruz. Bizden aldıktan sonra yaklaşık 1 sene kadar saksı değişimi ihtiyacı yoktur. Ama tercih tamamen size kalmıştır.

 

Saksılar delikli mi ?

Saksılarımızın hepsinin drenaj için delik bulunmaktadır. 

Drenaj uygulaması nedir ?

Drenaj uygulaması genelde deliksiz saksılarda fazla suyun toprakta birikmemesi için kullanılan bir yöntemdir. Dikim yapmadan önce saksının dibine 1-2 cm ponza veya dere taşı konulur ve üzerine dikim yapılır. Böylelikle fazla su taşların arasında birikir ve çürüme yapmaz. Bitki gerektiğinde suyu buradan alıp kullanır. Sulama konusunda sorularınız için her zaman bize ulaşabilirsiniz.