Sıkça Sorulan Sorular

Jungleous ne demek ? Jungleous ne yapar ?

Jungleous İngilizce’de Jungle ve Marvelous kelimelerinin birleşimiyle oluşan İhtişamlı orman demektir. Jungleous olarak amacımız bitki ve doğa sevgimizi paylaşmak ve bitki sever ailemizi genişletmektir. Jungleous dekoratif saksılar ve ihtişamlı bitkileri sizin için bir araya getirir, dikim ve bakımını yapan ve İstanbul içi kurye ile teslimat yapan bitki aşığı bir kuruluştur.

 

Teslimat nasıl yapılıyor ?

Teslimatlarımız bitkilerin sağlığı açısından ağzı açık kutularda anlaşmalı olduğumuz kurye firması ile yapılıyor. 

Ankara teslimatı nasıl yapılıyor ?

Ankara siparişlerimiz haftalık olarak kuryeli aracımızla İstanbul Atölyemizden yola çıkıyor ve adresinize ulaşıyor. Ankara teslimat gününü teslimat seçeneği kısmında bulabilirsiniz. Şuan için Ankara'ya sadece belirli günlerde teslimat yapmaktayız 

 

Teslimat ücreti ne kadar ?

İstanbul içi siparişlerde 150tl ve üstü siparişlerde teslimat ücretsiz. 150tl’nin altındaki siparişler için teslimat ücreti 15tl’dir. Ankara siparişlerimiz için teslimat ücretimiz 30tl'dir.

 

Siparişlerim kaç gün içinde adresime ulaşır ?

Siparişler verilen günün ertesi günü kuryemize verilir ve takip eden 1-3 iş günü sonra adresinize ulaşır. Sepet kısmında istediğiniz teslimat gününü seçebilirsiniz. Acil siparişleriniz için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

Kapıda ödeme var mı ? Nasıl ödeme yapabilirim ?

Kapıda ödememiz bulunmamaktadır. Kredi kartı, banka kartı ile iyzico güvenli ödeme yöntemiyle veya banka havalesi ile ödeme yapabilirsiniz.

 

İstanbul içi teslimat yapmadığınız bölgeler nerelerdir ?

Avrupa yakası : Silivri, Kilyos, Çatalca

Anadolu yakası : Adalar, Şile, Tuzla

 

Siparişime not ekleyebilir miyim ?

Evet siparişlerinize not ekleyebilirsiniz. Sepetim bölümünün sol alt kısmında not bölümünü bulabilirsiniz. Not eklemeyi unuttuysanız sipariş numaranız ile beraber info@jungleous.com ‘a notunuzu mail atabilirsiniz.

 

Aynı gün veya istediğim tarihte teslimat seçeceğim var mı ?

Özel siparişleriniz için info@jungleous.com adresinize mail atabilir ya da @jungleous isimli instagram hesabımızdan bize ulaşabilir ya da 08503052616 numaralı telefondan bizi arayabilirsiniz.

 

Özel siparişler, farklı bitki ve saksı kombinasyonları için sipariş verebilir miyim ?

Özel siparişleriniz için örnek fotoğraflar veya ne renk saksı hangi bitki vs. istediğinizi bize info@jungleous.com ‘a mail atarak belirtebilirsiniz. En geç 1 gün içinde geri dönüş yapılacaktır.

 

Toplu sipariş verebilir miyim ?

Toplu siparişler için en az 1 hafta öncesinden bizimle iletişime geçmelisiniz.

 

Siparişim görseldeki ile aynı bitki mi olacak ? 

Görseldeki ile aynı bitki olma ihtimali vardır fakat minik farklılıklar olabilmektedir. Tüm bitkilerimizin canlı olduğunu belirtmek isteriz. Bitkilerimiz görsel ve açıklamasında yazan boylar ile ortalama aynı boylarda olup ve görseldeki saksılar ile gönderilmektedir.

 

Sizden aldığım bitkinin saksısını değiştirmeli miyim ?

Bitkilerimizi sağlığı ve büyümesi için uygun boylarda saksılara dikiyoruz. Bizden aldıktan sonra yaklaşık 1 sene kadar saksı değişimi ihtiyacı yoktur. Ama tercih tamamen size kalmıştır.

 

Saksılar delikli mi ?

Saksılarımız büyük bölümü deliklidir, bazı özel saksılarımız ise deliksizdir. Deliksiz saksılara dikim yapmadan önce sağlıklı kök gelişimi ve çürüme olmaması için drenaj uygulaması yapmaktayız.

 

Drenaj uygulaması nedir ?

Drenaj uygulaması genelde deliksiz saksılarda fazla suyun toprakta birikmemesi için kullanılan bir yöntemdir. Dikim yapmadan önce saksının dibine 1-2 cm ponza veya dere taşı konulur ve üzerine dikim yapılır. Böylelikle fazla su taşların arasında birikir ve çürüme yapmaz. Bitki gerektiğinde suyu buradan alıp kullanır. Sulama konusunda sorularınız için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

x