Philodedron Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Bitki Bakımı

Philodendron ailesi çoğunlukla sarmaşık formlu bitkilerden oluşur. Bakımı kolay olan bu ailenin türleri hızlı büyüyen bitkiler arasındadır. Yunanca'da Phileo 'sevmek, sevgi' dendron ise 'ağaç' demektir. Kısacası sevgi ağacı olarak bilinen bu bitki ailesi Brezilya ve Paraguay kökenlidir.

Sulama

Toprak kurudukça sulama yapılmalıdır. Toprak kuruluğunu en basit olarak toprağa parmağınızı 3-4 cm batırarak kontrol edebilirsiniz. Aşırı sulama yaprak çürümesi, yaprak sararması, yapraklarda kararma ve kök çürümesine sebep olabilir. 

Işık

Philodendron ailesi filtrelenmiş ışık ister. Direkt güneş almayan bol aydınlık bir yer tercih edebilirsiniz. Yapraklar zaman içinde ışığın geldiği yöne doğru yönelirler. Haftalık olarak bitkinizi çevirerek daha orantılı büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

Toksiklik

Bu bitki toksik maddeler içerir. Evcil hayvanlarımız ve çocuklarımız ile beraber bakılırken dikkatli olunmalıdır. Kesinlikle tüketilmemelidir.

Püf Noktalar

Sarmaşık formlu ve hava kökleri olan bu tür büyüdükçe desteğe ihtiyaç duyacaktır. Destek çubukları ve tırmanabilmesi için yosun çubuğu uygulaması yapabilirsiniz.

 


Eski Gönderi


Yorum bırakın

Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayınlanacaktır